Люди, не професійні у веб-будівництві, дуже часто роблять помилки при створенні сайтів. Розберемося, які спільні помилки є на таких сайтах.
- На аматорських сайтах зазвичай дуже багато анімації. Від неї просто рябить в очах. Анімованих зображень не просто багато, вони ще й великого розміру. Біжучі рядки теж часто зустрічаються на подібних сайтах, їх зазвичай декілька, і біжать вони, часто, у різних напрямках. З такого сайту просто хочеться якнайшвидше втекти.
- Ще один бич непрофесійних сайтів – великі за форматом зображення. Такі зображення завантажуються повільно, і не кожен відвідувач чекає кінця завантаження.
- Від великої кількості кнопок розбігаються очі. Їх може бути близько двадцяти. Це і всілякі посилання, і топи, лічильники, банери та багато іншого. Можливо, все-таки варто чимось пожертвувати?
- Наявність великих текстів (більше ніж на три екрани) теж не є плюсом для сайту. Навряд чи в когось вистачить терпіння дочитати такий текст до кінця.
- Класична помилка – використання надто квітчастого фону, а то й кількох різнотипних фонів на сайті.
- Граматичні та орфографічні помилки на сайті можуть зіпсувати враження про нього. Тому обов’язково перевіряйте тексти на наявність помилок.
- Використання випадаючих вікон не просто дратує, це ще й порушення інтернет-етикету. Як Ви думаєте, чи довго затримається відвідувач на сайті, на якому від кожного клацання миші з’являється нове вікно?
- Горизонтальна смуга прокручування зазвичай виникає через використання жорсткого дизайну, коли розміри вказують в пікселях. Перед тим як пускати сайт у загальне користування перевірте, як він виглядає в режимі 256 кольорів та роздільній здатності 800х600.
- Якщо використовувати велику кількість шрифтів, оку буде важко сприймати таку сторінку. Запам’ятайте, шрифтів має бути не більше п’яти (при цьому різні розміри шрифту вважаються різними шрифтами, як і жирний шрифт).
- Якщо якийсь із розділів сайту знаходиться у розробці, то просто заберіть посилання на цей розділ, щоб відвідувачу не впадав у вічі напис «у розробці». Щоб прискорити процес розробки потрібного розділу та швидко змінювати такі елементи як меню, переходьте на використання вставок на JavaScript та використання SSI.
Пам’ятайте, що найголовніше у створенні вдалого сайту – відуття міри. Іноді найкраще використовувати простий академічний стиль.